2012

15 – 19 травня. 
За підтримки головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації, спільно з громадською організацією «Центр розвитку екосфери» працівники Бібліотеки вперше провели Фестиваль науки, ініційований відділом науково-інформаційного забезпечення інновційних процесів. Фестиваль розпочався науковою конференцією «Наука ХХІ століття. Здобутки та досягнення харків’ян».

Перший день
Фестиваль розпочався 15 травня науковою конференцією «Наука ХХІ століття. Здобутки та досягнення харків’ян», яку відкрила директор Бібліотеки В.Д. Ракитянська. У конференції взяли участь науковці  вищих навчальних закладів та науково-дослідних установ, виробничих підприємств Харкова, які доповіли про наукові дослідження та досягнення у різних галузях і сферах життя.

З привітанням учасників і гостей Фестивалю науки виступила директор бібліотеки В.Д. Ракитянська

На початку конференції у великому читальному залі демонструвався фільм «Перша столиця наукового майбутнього». Учасники конференції запропонували учасникам заходу 14 доповідей та повідомлень. Висвітлювалися досягнення харків’ян у різних галузях науки і виробництва, соціальній сфері тощо. Доповідачі підкреслювали необхідність залучення до дослідницької роботи талановитої молоді. Учасники конференції презентували свої наукові здобутки за допомогою банерів, стендових виставок, рекламних роликів та відеофільмів, що демонструвалися під час їх доповідей та впродовж Фестивалю і після нього. По закінченні конференції представники наукових кіл Харкова висловили щиру вдячність Бібліотеці за організацію заходу і побажали, щоб проведення Фестивалю науки стало традиційним.

Гості та учасники конференції

Другий день Фестивалю науки, 16 травня, розпочався «круглим столом» «Заради іміджу держави. Винахідники для спорту» у читальному залі відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів. У «круглому столі» взяли участь представники міської влади, науковці, творча інтелігенція, молодь Харкова. Директор Бібліотеки В.Д. Ракитянська підкреслила важливість проведення цього заходу напередодні Євро – 2012, із привітанням від депутата Харківської міської ради Ю.М. Пояркова виступив його радник С.В. Усов, який висловив гордість і задоволення від того, що подібні заходи проходять у Бібліотеці та підтримують олімпійський рух на Харківщині. Депутат Міської ради А.А. Лесик презентував свою книгу «Всё о футболе», яку нещодавно подарував Бібліотеці. Він розповів про історію створення книги, плани написання нової. Цікавою була його розповідь про історію світового футболу та розвиток гри на Харківщині. А.А. Лесик акцентував увагу на важливості залучення до спорту молодого покоління.

Презентація книги „Всё о футболе”

Про розвиток олімпійського руху у Харкові та Харківській області говорили майстер спорту, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент кафедри одноборств Харківської державної академії фізкультури і спорту К.В. Ананченко та професор цієї академії М.П. Сасін. З презентацією про створення брендів футбольних клубів виступив старший викладач Харківського торговельно-економічного інституту КНТЕУ С.А. Островєрх.
Із великою увагою аудиторія прослухала доповідь професора НТУ «ХПІ», доктора медичних наук В.В. Россіхіна – «Допінг та спорт», що супроводжувалась мультимедійною презентацією. На завершення «круглого столу» співробітники відділу «Україніка» ХДНБ ім. В.Г. Короленка презентували бібліографічний покажчик «Історія футболу».
Увазі присутніх пропонувалася розгорнута тематична виставка патентної документації «Винахідники для спорту».
На заході були присутні журналісти обласного радіо, які вели детальний запис виступів доповідачів. Програма про «круглий стіл» транслювалась у «Новинах» наступного вечора.
Цього ж дня у читальному залі відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів учасникам Фестивалю була запропонована лекція із серії «Нобелівські лауреати. І.І. Мечников». Лекцію прочитала інженер-патентознавець, популяризатор науки Е.І. Городецька. Аудиторія слухачів, а це в основному молодь, дізнавалась про одного з основоположників еволюційної ембріології, імунології та мікробіології, який народився у Харкові, навчався на відділенні природничих наук Харківського університету.

 Вступне слово перед лекцією зав. ВІП В. Г. Прохорової

Третього дня Фестивалю науки, 17 травня, у читальному залі відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів проводився майстер-клас з Теорії рішення винахідницьких задач (ТРВЗ) для студентів Харкова та школярів ЗОШ № 139. Ведучий цього заходу, винахідник, кандидат технічних наук В.І. Грицаєнко, розповів про основні положення ТРВЗ на прикладах власної винахідницької діяльності, підкреслив ефективність цієї теорії та її практичну спрямованість. Оволодіння навичками рішення винахідницьких задач дозволяє винахідникам знайти найкращі варіанти розв’язання великої кількості технічних проблем. Як приклад винахідницького генію доповідач навів діяльність Ніколи Тесли, деякі відкриття та винаходи якого неперевершені і дотепер.

 Майстер-клас проводить Грицаєнко В.І.

В обговоренні активну участь брав молодий винахідник О.Н. Хижняк, який розповів про свій винахідницький досвід та запропонував присутнім декілька практичних завдань з метою демонстрування алгоритму рішення винахідницьких задач у дії.
Патентний повірений Є.С. Стогній у своєму виступі підкреслив важливість розвитку винахідницької діяльності для сучасного українського суспільства. Він наголосив, що розвиток науки і техніки неможливий без винахідництва, тому молодому поколінню наших громадян слід сумлінно вивчати передові технології винахідництва, однією із яких є ТРВЗ.
Цього ж дня учасникам Фестивалю була запропонована лекція із серії «Нобелівські лауреати. Л.Д. Ландау», яку прочитала в актовому залі популяризатор науки Е.І. Городецька. Йшлося про наукову діяльність Л.Д. Ландау, що була тісно пов’язана з Харковом. Він очолював теоретичний відділ Українського фізико-технічного інституту, одночасно завідував кафедрами теоретичної фізики в Харківському інженерно-механічному інституті та Харківському університеті і став основоположником школи теоретичної фізики у Харкові.

Лекція Городецької Е.І. у актовому залі ХДНБ ім. В.Г. Короленка

Четвертий день Фестивалю науки, 18 травня, відзначений такими заходами: у читальному залі відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів бібліотекар I категорії М.Г. Луценко зробила повідомлення «З історії винахідництва: видатні вчені та винахідники Харківщини» з презентацією віртуальної виставки. Завідуюча відділом В.Г. Прохорова розповіла про історію створення та складний шлях відділу, про сучасний стан, перспективи та плани удосконалення подальшої роботи. Представники Харківського управління охорони навколишнього природного середовища подарували Бібліотеці видання «Природно-заповідна спадщина Харківської області».

  Книга у подарунок від Харківського управління охорони навколишнього природного середовища

П’ятий день
Заходи останнього дня Фестивалю, 19 травня, проводилися на базі Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва (ХНАУ) на території Роганського дендропарку спільно з громадською організацією «Центр розвитку екосфери».

Майстер-клас проводить І.А. Довженко

Відбулися науково-практична конференція «Створення регіонального ландшафтного парку Роганський: перспективи збереження і примноження природи Харківщини», яку відкрив проректор з наукової роботи ХНАУ О.В. Олійник.

З привітанням учасників Фестивалю виступила В.Г. Прохорова

Привітала учасників Фестивалю В.Г. Прохорова. Професор М.А. Бобро свою доповідь «Аграрна наука – виробництву» зробив безпосередньо на дослідному полі, де на живому прикладі продемонстрував досягнення харків’ян у сфері екотехнологій. Таким чином науковці та фахівці ХНАУ намагались донести до учасників конференції ідею доцільністі створення на території ландшафтного парку «Роганський» природно-заповідної зони, як приклад екосферарію, а також необхідність розвитку новітніх технологій в аграрній науці для подальшого удосконаленого розвитку виробничої сфери.

Свою доповідь проф. М.А. Бобро робить на дослідному полі

На території дендропарку одночасно проходило декілька заходів: майстер-класи «Геомантика у ландшафтному дизайні», «Різні дикорослі рослини: їх харчові та лікарські властивості», «Екологічно доцільне збирання сміття», екскурсії по дендропарку ХНАУ та музею історії університету. Закриття Фестивалю було по-справжньому святковим. Гостям та учасникам заходу в ХНАУ пропонувалася концертна програма.

Концерт „Пісні на процвітання Рідної Землі”

Під час Фестивалю науки у Бібліотеці щодня проходили безкоштовні екскурсії, в яких брали участь студенти, учні багатьох шкіл, ліцеїв, коледжів Харкова та Харківської області. 
Впродовж Фестивалю науки журналісти обласного телебачення вели зйомку. Було підготовлено фільм, що демонструвався у програмі «Фабрика ідей» на каналі ОТБ. 
Хід Фестивалю також висвітлювався національним і обласним радіо та газетами «Вечірній Харків» і «Освіта та право». 
На заходах Фестивалю науки впродовж п’яти днів побувало майже 900 осіб, 16 екскурсій відвідали 334 користувачі, до Бібліотеки записалося 325 осіб, читацькі квитки для них були оформлені безкоштовно.

Комментариев нет:

Отправить комментарий