2021



 
Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка

Партнери

Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації
Харківський державний університет харчування та торгівлі
Корпорація «Бісквіт-шоколад» Видавництво «Ранок»






Фестиваль науки-2021
"Наука ХХІ століття: 
Інновації у харчовій галузі та ресторанному бізнесі"
17-22 травня 2021

Програма

Дата Час Захід
17.05. 11-00 Відкриття фестивалю
Науково-практична конференція «Наука XXI століття: Інновації у харчовій галузі та ресторанному бізнесі»

Презентація віртуальної виставки «Екологія харчування»

Онлайн-вікторина «Цікавинки про продукти харчування»

Тематична виставка «Традиції українського народного харчування»
18.05.
Інтелектуальне шоу «Книга – їжа для розуму»
Презентація книг, що залучають до наукової та творчої діяльності
Розіграш подарунків від видавництва «Ранок»
19.05. 11-00
Презентація проєкту «Історія харківської реклами: 100 років тому»
Інтерактивна гра
14-00 Круглий стіл «Бренди та торгові марки харківських виробників»
20.05. 11-00 Трибуна вченого «Гастрогеографія: національні кухні Харкова»
14-00
Засідання Клубу лікувально-оздоровчих технологій
Майстер-клас «Чайні традиції різних народів»
15-00 Майстер-клас «Значення та якість меду»
21.05. 11-00 Інтелектуальний лекторій «І. І. Мечников - нобелівський лауреат» з циклу «Видатні події і постаті в історії науки і техніки»
22.05. 12-00 Семінар-екскурсія «Дослідження дикорослих харчових рослин»

Привітання заступника директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації – начальника управління освіти О. С. Алфьорової з нагоди відкриття Фестивалю науки - 2021 


Шановні учасники V Фестивалю науки та науково-практичної конференції, присвячених інноваціям у харчовій галузі та ресторанному бізнесі!

       У першу чергу дозвольте привітати науковців та усіх, дотичних до наукової сфери – з Днем науки в Україні, який ми відзначали 2 дня тому! Бажаю, щоби завжди ви мали гідну оцінку вашої наукової праці та підтримку з боку держави і реального сектору економіки!

      Окремо хочу привітати прекрасний фаховий колектив Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка, багаторічного партнера Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації за організацію та проведення спільних заходів! 

      Питання, яким присвячені Фестиваль та конференція, а саме:  виробництво екологічних харчових продуктів, новітні технології та сучасне обладнання при їх виробництві, розвиток гастрономічного регіонального туризму є важливими не тільки для кожного з нас, як безпосередніх споживачів продукції та послуг, але й для нашого регіону, що має потужні заклади вищої освіти та наукові установи, які спеціалізуються на наукових розробках та підготовці фахівців для цієї галузі.

      Я хочу коротко підтвердити цю тезу конкретними прикладами. У липні минулого року розпорядженням голови обласної державної адміністрації було утворено обласну науково-координаційну раду та визначено пріоритетні напрями діяльності для області, один із яких – як раз «Продовольча безпека» під керівництвом Олександра Івановича Черевка, ректора Харківського державного університету харчування та торгівлі, співорганізатора сьогоднішнього заходу.

        На найближчому засіданні обласної науково-координаційної ради буде розглянуто питання: «Безпечність та якість харчової продукції в Харківській області: шляхи удосконалення системи контролю та інформування населення».

       Таким чином обласною державної адміністрацією приділяється і буде приділятися увага цьому напряму життєдіяльності мешканців Харківської області.

     Тож бажаю усім змістовної, цікавої участі у заходах V Фестивалю науки!

Привітання ректора ХДУХТ О. І. Черевко

з нагоди відкриття Фестивалю науки - 2021


1-й день

Онлайн-конференція

«Наука ХХІ століття: Інновації у харчовій галузі і ресторанному бізнесі»

 

17 травня 2021 року в Харківській державній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка відкрився V Фестиваль науки: «Наука ХХІ століття: Інновації у харчовій галузі і ресторанному бізнесі». Урочисте відкриття Фестивалю науки розпочалося в онлайн-режимі на платформі «Google Meet» з привітання директора бібліотеки, заслуженого працівника культури В. Д. Ракитянської та партнерів фестивалю: заступника директора  Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації О. С. Алфьорової, та головного співорганізатора фестивалю ректора університету ХДУХТ, доктора технічних наук, професора О. І. Черевка, який зазначив, що фестиваль науки є свідченням того, що інновації у харчовій галузі та ресторанному бізнесі – питання надзвичайне актуальне, воно не втрачає своєї новизни та відіграє важливу роль в економічному розвитку країни.

Фестиваль за традицією розпочався науковою конференцією. Модератор конференції – заступник директора бібліотеки з наукової роботи, голова ХОВ УБА, кандидат наук із соціальних комунікацій Л. В. Глазунова активно спілкувалася з учасниками конференції, а по закінченні відзначила актуальність і своєчасність представлених до розгляду доповідей, та подякувала учасникам і всім, хто долучився до заходу.

 До конференції приєдналися понад 70 учасників: науковців, викладачів та студентів ЗВО. Було представлено 16 доповідей.

 

 

 Тематичні виставки

Виставкова діяльність бібліотеки є важливою складовою частиною інформаційно-бібліографічного обслуговування користувачів.

Завдання тематичної виставки – показати найбільш цінні видання з актуальної теми, допомогти читачеві вибрати ті, які потрібні для вивчення питання. До фестивалю науки кожен відділ бібліотеки підготував тематичну виставку:

  • Відділ «Україніка» ім. Т. Г. Шевченка – «Традиції українського народного харчування»:
  • Соціокультурний центр  «Українські страви з душею»:

  • Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів – «Наука про харчування»:

 

  • Відділ літератури іноземними мовами та міжнародних зв’язків «Гастрономічні мандрівки країнами світу», «Кухні народів світу» 
  • Відділ обслуговування користувачів:
    • Сектор поточних періодичних видань та електронних документів «Інновації у харчовій галузі та ресторанному бізнесі»:

    • Сектор підсобного фонду загального читального залу «Товарознавство продовольчих товарів»:

Відділ науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів також підготував для читачів тематичну віртуальну виставку, яка дозволяє представити видання великій кількості користувачів без обмеження часу ії експонування.

Віртуальна виставка «Екологія харчування» розрахована на широке коло користувачів, на всіх, хто цікавиться проблемами безпеки життєдіяльності людини та здорового образу життя. Екологія харчування — один з ключових факторів попередження низки хронічних захворювань. В той же час, це і фактор ризику, бо завжди залишається свідомим вибором кожної окремої людини. Працівники відділу сподіваються, що віртуальна виставка «Екологія харчування зробить цей вибір простішим.

 
2-й день

18 травня об 11.00 відбулося інтелектуальне шоу «Книга – їжа для розуму». Організатором інтерактивного заходу було Видавництво «Ранок». Презентацію книг від видавництва, що залучають до наукової та творчої діяльності, провела Олена Носоненко. Були представлені дуже цікаві книги з біології, географії, хімії, та фізики. Наприкінці презентації Олена ставила запитання і визначала переможців, які надали правильні відповіді. Отримати нагороду учні зможуть у бібліотеці. Вітаємо переможців!


В межах фестивалю науки 18 травня о 14.00 відбулася творча зустріч з Єлизаветою Глінською, неймовірно талановитою, цілеспрямованою і відомою не лише в Україні кондитеркою. Єлизавета Глінська – чудовий приклад людини, яка змогла круто змінити своє життя. Доля часто підкидала їй випробування, які вона з упевненістю долала, набуваючи новий досвід і знання. Сьогодні Ліза знаний український кондитер, переможниця і суддя телешоу «МАЙСТЕР-ШЕФ», лауреатка Чемпіонату світу з кондитерського мистецтва Mondial des arts sucres 2016 в Парижі, авторка книжок з кулінарії засновниця і викладач кондитерської школи «GL», розповила учасникам фестивалю про свій творчий шлях та провела майстер-клас з приготування смачного зефіру з низьким вмістом цукру.

Також демонструвалися відео-рецепти від знаного українського кондитера, переможця "МАЙСТЕР-ШЕФ", ресторатора  Євгена Клопотенка.

 
Екскурсія до музею

У межах фестивалю науки працівники відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів ХДНБ ім. В. Г. Короленка запросили усіх бажаючих відвідати  Харківський історичний музей і виставку «Кондитерка і Ко», присвячену кондитерській фабриці Жоржа Бормана. На виставці були представлені всі атрибути «солодкого життя» від цукеркових обгорток до знарядь виробництва та висвітлена історія створення харківського шоколаду від кондитерської фабрики Жоржа Бормана до сьогодення.

 
 

3-й день

Онлайн-засідання «Бренди і торгові марки харківських виробників»

19 травня відбулося  онлайн-засідання за темою «Бренди і торгові марки харківських виробників». Теоретичну частину заходу висвітлював начальник юридичного відділу, адвокат Патентно-правової компанії «Івента» Артем Олександрович Моргун, який розповів про роль торгової марки  в створенні бренду товару, вплив торгової марки на прибутковість і багато іншого.  Накопиченим досвідом і досягненнями компанії «Food Developer»  поділилася Наталія Геннадіївна Гринченко доктор технічних наук, професор кафедри технології м’яса ХДУХТ. На завершення засідання завідуюча відділом Віра Григорівна Прохорова розповіла про нову віртуальну виставку «Екологія харчування», створену до V Фестивалю науки, висловила подяку всім учасникам заходу та запросила читачів бібліотеки, студентів і підприємців до відділу ознайомитися з літературою про сучасний бренд-менеджмент, знання якого необхідне фахівцям економічних спеціальностей, патентознавцям тощо.


Онлайн-презентація науково-просвітницьких  проєктів

У межах фестивалю науки відбулася  онлайн-презентація науково-просвітницьких  проєктів, підготовлених працівниками відділу «Україніка» імені Т. Г. Шевченка. Учасники заходу студенти Бурштинського торговельно-економічного фахового коледжу КНТЕУ, студенти ХНУ ім. В. Н. Каразіна та учні ліцеїв і ЗОШ Харкова дізналися багато цікавого і щиро дякували працівникам бібліотеки за пізнавальні і змістовні доповіді.

 

 


4-й день

20 травня відбувся захід «Трибуна вченого»  за темою «Їжа: користь і шкода для здоров'я». Викладачи ХДУХТ доктор технічних наук, завідувач кафедри хімії, мікробіології та гігієни харчування  Вікторія Владленівна Євлаш та кандидат технічних наук, доцент Олена Федорівна Аксьонова  виступили з лекцією, в якій докладно висвітлювалися питання користі і шкоди глютеновмісних продуктів. У заході брали участь студенти Бурштинського торговельно-економічного фахового коледжу КНТЕУ, Харківського коледжу переробної та харчової промисловості та учні Аерокосмічного ліцею ХАІ. На завершення заходу проректор з наукової роботи ХДУХТ Валерій Михайлович Михайлов подякував працівникам бібліотеки за різноманітні, цікаві і змістовні заходи, які щодня відбуваються у межах фестивалю та висловив бажання на подальшу співпрацю.

Подяка від Волкової Ніоніли Дмитрівни, директорки Харківського аерокосмічного ліцею ХАІ

«Щиро дякую  організаторам фестивалю науки!!!

Цікава і надзвичайно корисна інформація дозволяє молоді правильно організувати своє харчування, зміцнити здоров'я, бути енергійними і працездатними.

Натхнення, творчих успіхів, нових цікавих проєктів!!!»

Волкова Неоніла Дмитріївна

12.00

 Майстер-клас «Чайні традиції різних народів»

Чай з давних давен став  таким звичним і буденним, що важко уявити життя без нього. Традиції  чаювання кілька тисяч років. Всі країни мають власні особливості, як самого приготування чаю, так і організації чаювання. Про найцікавіші чайні традиції народів світу та трав’яні чаї розповіла наживо ведуча майстер-класу,  кандидат фармакологічних наук Ірина Аркадіївна Довженок.

14.00

Майстер-клас «Значення та якість меду»

Ведуча заходу директорка ХГМО «Енергія миру» Т. О. Суханова привітала усіх учасників майстер-класу з Всесвітнім днем меду. Мед є одним з харчових продуктів, що найбільш часто піддається фальсифікації, оскільки ціни на нього в 510 разів вищі, ніж на цукор. Бджолиний мед є одним з найскладніших природних продуктів, у складі якого виявлено більше чотирьохсот різних компонентів. Хімічний склад меду непостійний і залежить від багатьох причин про які учасники заходу дізнавалися з майстер-класу «Значення та якість меду».

                                                                   5-й день

21 травня о 13.00  відбувся інтелектуальний лекторій для учнів ліцеїв і ЗОШ. Онлайн-лекцію з циклу «Видатні події і постаті в історії науки і техніки», присвячену нобелівському лауреату І. І. Мечникову, прочитала інженер-патентознавець, популяризатор науки Елеонора Іллівна Городецька. Учасники заходу дізналися про знакові події в житті вченого, його наукові досягнення, найвідоміші відкриття і дослідження.

 



 



Комментариев нет:

Отправить комментарий