2016

11 квітня у Харківській державній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка стартував Фестиваль науки-2016, приурочений до Всесвітнього дня авіації і космонавтики. Фестиваль традиційно розпочався науково-практичною конференцією «Наука ХХІ століття. Харків авіакосмічний».
Відкрила фестиваль та поздоровила наукову спільноту з видатною подією директор ХДНБ імені В. Г. Короленка, заслужений працівник культури України Валентина Дмитрівна Ракитянська. З привітальним словом виступила представник департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Наталія Андріївна Сухорукова. На науковому заході також були присутні представники Харківського департаменту культури і туризму ХОДА.До участі у конференції приєдналися науковці та студенти славетних вищих навчальних закладів, а саме: Харківського національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ», Харківського національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба, Харківського національного університету радіоелектроніки, Харківської медичної академії післядипломної освіти та інших. Були також присутні науковці та фахівці Громадського координаційного комітету «Харків ракетно-космічний», підприємств космічної галузі, науково-дослідних інститутів та музеїв.

Увазі широкого загалу науковців та молоді були представлені книжкові виставки «Космічними шляхами» та «Авіація і космонавтика: від історії до сьогодення». Експонувалися книги, журнальні статті, описи винаходів до патентів України, а також нормативно-технічна документація із фонду відділу науково-інфоромаційного забезпечення інноваційних процесів (понад 500 одиниць). Зміст теми розкрито в таких розділах: «Конструкції літальних апаратів», «Цивільна авіація, військові літаки та літаки спеціального призначення», «Захисні засоби для літаків та льотчиків». У підрозділі «Космонавтика» представлена література про конструкторів ракетної техніки, підготовку до польотів у космос, наукові дослідження тощо.


12 квітня учасникам заходу була запропонована презентація книги «Высокое ''семерки'' ремесло» про творців ракети Р7. Презентацію проводив автор твору М. І. Ігнатьєв, ветеран ракетно-космічної галузі, співробітник Громадського координаційного комітету «Харків ракетно-космічний». Відбулася також творча зустріч з краєзнавцем, майстром народної творчості України, журналісткою та поетом Т. М. Костовою. Вона розповіла молоді про льотчика-штурмана часів Другої світової війни, харків’янина І. А. Карпенка. З нагоди 160-річчя від дня народження пророка електронної ери Ніколи Тесли було прочитано лекцію. В. І. Грицаєнко, кандидат технічних наук, доктор філософії Харківської державної зооветеринарної академії, навів багато цікавих та унікальних фактів про творчу діяльність видатного вченого.

13 квітня, у третій день Фестивалю науки, було проведено інтелект-шоу «Космічні зірки Харківщини» для учнів четвертого класу загальноосвітньої школи № 10. Діти взяли активну участь у квестах та вікторинах, чітко відповідали на запитання та продемонстрували неабиякі знання з космічної тематики.


Наступним заходом стала творча зустріч з директором ТОВ «Харківський планетарій імені льотчика-космонавта Ю. О. Гагаріна» Галиною Василівною Железняк. За особистий внесок у розвиток галузі вона була удостоєна високих нагород, відзначена почесними званнями та знаками. Вона є автором книг «Космонавтика. Открытие Вселенной», «Самое интересное о ... космосе», «Открытый космос. Земля и вселенная», енциклопедії «Открытый Космос» та ряду видань у співавторстві. Ім’ям Галини Василівни названо зірку.


   

Цього ж дня у межах Фестивалю науки на території Харківського національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ» проводилася трибуна вченого за темою «Радіоелектроніка на службі астрономії». Тут були присутні учні Аерокосмічного ліцею та співробітники відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів. Промовець – професор «ХАІ», доктор технічних наук Володимир Володимирович Павліков.
 
14–15 квітня у межах Фестивалю на базі Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ» була проведена традиційна науково-практична конференція «Гагарінські читання», в якій взяли участь учні ліцеїв, гімназій, загальноосвітніх шкіл України, а також членів Малої академії наук.
14 квітня, у четвертий день Фестивалю науки, було проведене засідання за круглим столом «Людство, космос, небезпека», ведучим якого був професор Національного технічного університету «ХПІ», доктор медичних наук В. В. Россіхін. У заході взяли участь науковці та викладачі Харківського національного університету радіоелектроніки, Академії військово-історичних наук і козацтва та Харківської медичної академії післядипломної освіти. Доповідачі висвітлили теми з історії освоєння космічного простору, жінок у космосі, небезпечних експериментів у космосі, еволюції біологічної зброї та ядерної безпеки. 
15 квітня, в останній п’ятий день, Фестивалю науки для учасників заходу співробітником Центру комплексних досліджень, кандидатом фармацевтичних наук Іриною Аркадіївною Довженок було прочитано лекцію «Походження Всесвіту і людини у різних культурах світу»На завершення Фестивалю науки відбувся святковий концерт ансамблю ветеранів-авіаторів «Джерело», студентів Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського та Харківського музичного училища імені Б. М. Лятошинського.
Впродовж усього тижня демонструвалися кінофільми «Космічна рапсодія», «Зоряний капітан», «Як створювали ракету "Сатана"», «Взлет. Гагарин», «Советский космос. 4 короля».
Під час Фестивалю науки організовувались екскурсії до музею Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ», до Меморіального музею-квартири родини Гризодубових та до Харківського історичного музею.
Протягом 11– 15 квітня на заходах Фестивалю побувало понад 700 осіб, відбулося 16 екскурсій, які відвідали 382 користувачі, безкоштовний читацький квиток отримало 115 осіб.
Серед найактивніших відвідувачів Фестивалю науки – курсанти Харківського університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба, студенти Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ», Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка, Національного технічного університету «ХПІ», Харківського радіотехнічного технікуму та інших навчальних закладів.
Хід Фестивалю висвітлювався обласним радіо у програмах «Новини Харківщини» та «Новини тижня». Також на заходах була присутня журналіст Анна Прокаєва – автор науково-популярної телевізійної програми «ФАБРИКА ІДЕЙ», яка запросила до студії учасників Фестивалю – викладачів Національного технічного  університету «ХПІ», Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ» та співробітників ГКК «Харків ракетно-космічний». Ряд сюжетів з репортажами про перебіг заходів Фестивалю науки виходитиме в ефір на каналі ОТБ.

Комментариев нет:

Отправить комментарий