2014

 З 12 по 17 травня відбувся другий Фестиваль науки, організований Харківською державною науковою бібліотекою ім. В. Г. Короленка за підтримки місцевих органів влади.

Перший день.
12 травня в актовому залі науково-практичною конференцією «Екологічна безпека у ХХІ столітті. Наукові досягнення харків’ян» розпочався Фестиваль науки. Ініціатори та організатори конференції – Харківський національний аграрний університет ім. В. В. Докучаєва та Асоціація виробників органічної продукції «Україна Схід Органік» при підтримці Департаменту екології та природних ресурсів Харківської обласної державної адміністрації. Відкрила захід заступник директора з наукової роботи Л. В. Глазунова.

Фестиваль науки відкрила  заступник директора з наукової роботи бібліотеки Л.В. Глазунова

З привітанням учасників та гостей конференції виступила заступник начальника Департаменту екології та природних ресурсів Харківської обласної державної адміністрації О. В. Жукова. На конференції було заслухано 13 доповідей. Учасники відзначили доброзичливу атмосферу, що сприяла конструктивній дискусії, та висловили побажання продовжувати зустрічі, які зміцнюють наукові та творчі зв’язки між науковцями та їхніми закладами. Віртуальний проект «Імена науковців на карті Харківщини», в якому йдеться про відомих учених, які народилися або працювали в нашому місті, презентувала на конференції завідуюча сектором відділу «Україніка» С. І. Овчинникова.

Другий день.
13 травня в читальному залі відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів для всіх бажаючих демонструвались фільми екологічної тематики.
О 14.00 тут відбулося засідання за круглим столом на тему «Проблеми поводження з твердими промисловими та побутовими відходами», у якому взяли участь науковці,  представники екологічні громадських організацій Харкова та молодь.

Відкриття круглого столу «Проблеми поводження з твердими промисловими та побутовими відходами»

Учасникам Фестивалю була представлена розгорнута тематична виставка  «Охорона природи. Утилізація твердих побутових відходів». Експонувалося близько 400 одиниць описів винаходів до патентів України, РФ, СРСР, а також нормативно-технічної документації.

Доповідь Г.А. Суханової, директора ХГО «Енергія миру»

Третій день.
14 травня голова Харківського регіонального центру розвитку науки, освіти і виробництва О. П. Мазуренко прочитав лекцію «Екологічні основи збалансованого розвитку Харківщини». Слухачами були студенти Харківської державної академії культури та користувачі бібліотеки.

 Лекцію «Екологічні основи збалансованого розвитку Харківщини» прочитав О.П. Мазуренко

Доповідь на семінарі О.М. Анікеєнка

Цього ж дня о 14.00 у читальному залі відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів відбувся науково-практичний семінар «Екологізація освіти – основа сталого розвитку України», на якому йшлося про вирішальну роль екологічної освіти, у т. ч. і неформальної, та про формування екологічної культури.
Після закінчення семінару гості були запрошені до «Екологічної вітальні» на дегустацію різноманітних фіточаїв, де продовжили обмін думками у приємній атмосфері.

Четвертий день.
15 травня у читальному залі відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів о 10.00 відбулася творча зустріч із завідувачем лабораторією Інституту радіофізики і електроніки ім. О. Я. Усикова НАН України, кандидатом фізико-математичних наук В. Д. Єрьомкою. На зустрічі були присутні учні Мереф’янського медичного ліцею. Винахідник розповів про своє життя, творчий шлях у науці, запатентовані власні винаходи та розробки. Наприкінці зустрічі учні ліцею представили презентації своїх наукових досліджень з екологічної тематики. Віктор Данилович дав поради молоді та побажав творчої наснаги й успіхів у здобутті нових знань.

Творча зустріч з науковцем Інституту радіофізики і електроніки ім. О.Я.Усикова НАН України В.Д. Єроьмкою

О 12.00 науковець та винахідник В. Д. Єрьомка прочитав лекцію «Здоров’я людини та електроактивована вода». Він розповів про власний досвід у зміцненні організму, корисні властивості електроактивованої води та про її позитивну дію на організм людини в цілому. О 14.00 відбулося засідання за круглим столом на тему «Медичні аспекти екології: екологічно безпечне харчування». Фахівці у галузі медицини, харчових технологій та виробництва органічних продуктів обговорювали питання впливу їжі на здоров’я людини.

Круглий стіл «Медичні аспекти екології екологічно безпечне харчування»
відкриває зав. відділом В.Г. Прохорова

У межах Фестивалю та для слухачів заходу експонувалася тематична виставка «Екологічна безпека здоров’я людини».

 Експозиція тематичної виставки до круглого столу

Було представлено понад 500 одиниць книг, журнальних статей, описів винаходів до патентів України, РФ, СРСР, а також нормативно-технічної документації. Тему виставки розкривають такі розділи: захист довкілля та здоров’я людини, екологічна безпека в галузі харчування та житла людини.

П’ятий день.
16 травня лікар, співробітник Центру комплексних досліджень і розвитку екосфери Ю. В.  Костюкова прочитала лекцію «Вплив біорізноманіття на інтелект та функцію головного мозку людини» для студентів та ліцеїстів.
О 12.00 відбулася презентація наукового проекту «Імена науковців на карті Харківщини», представлена завідуючою сектором відділу «Україніка» ХДНБ ім. В. Г. Короленка С. І.  Овчинниковою.

Презентація проекту Науковці Харкіщини С.І.Овчинниковою
 
На заході були присутні учні ЗОШ № 100 та користувачі бібліотеки.
О 13.00 у читальному залі відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів відбулася презентація проекту «Яків Щоголів – співець Слобожанщини», представленого учнями Харківської загальноосвітньої школи № 100. Учні розповіли про етапи дослідження та про перспективи розвитку проекту.

Презентація проекту Яків Щоголів - співець Слобожанщини учнями
 
О 14.00 в актовому залі для учасників Фестивалю науки відбувся урочистий концерт, який підготували студенти Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського.

Артисти заключного святкового концерту
 
Наприкінці дня у актовому залі бібліотеки відбувся майстер-клас «Людина з необмеженими можливостями», що був проведений з ініціативи учасників громадського руху «Друг природи». У майстер-класі взяли участь активісти екологічних громадських рухів Харкова, користувачі бібліотеки, студенти природничих та екологічних спеціальностей. У дружньому колі однодумців висловлювались ідеї та побажання щодо покращення екологічної культури у сучасному суспільстві, пропонувались цікаві ідеї та проекти, наприклад: облаштування криничок питної води, велодоріжок, екологічних стежок, а також будівництво екотеатру за участю Клубу ековолонтерів, який має координувати всю цю роботу.

Шостий день.
Заходи шостого дня Фестивалю, 17 травня, проходили на території Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва.

Екскурсія дендропарком університету
 
Науково-практичну конференцію «Екологічно безпечні технології виробництва сільськогосподарської продукції: досвід та перспективи на майбутнє» відкрив проректор з наукової роботи університету В. М. Петров. Учасників Фестивалю привітала завідуюча відділом науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів ХДНБ ім. В. Г.  Короленка, заслужений працівник культури В. Г. Прохорова. Було заслухано 12 доповідей науковців і фахівців у галузі землеробства, ґрунтознавства, аграрного та органічного виробництва, біотехнології та екології.

З привітанням учасників конференції в ХНАУ ім. В.В. Докучаєва виступила В.Г. Прохорова

Останній день Фестивалю завершився культурною програмою. Для гостей та учасників заходу була організована концертна програма «Музика і пісні завжди поруч».

Святковий концерт «Музика і пісні завжди поруч»

Цього ж дня на території дендропарку університету доцент кафедри лісоводства, кандидат сільськогосподарських наук Ю. Н.  Подашов провів екскурсії, а співробітник Центру комплексних досліджень і розвитку екосфери, кандидат фармацевтичних наук І. А.  Довженок – майстер-клас «Їстівні та корисні бур’яни».

Майстер-клас проводить І.А. Довженок

У дні Фестивалю науки масові заходи відвідали 870 користувачів, було проведено 7 безкоштовних екскурсій по бібліотеці. До бібліотеки записалось 92 користувача.

Комментариев нет:

Отправить комментарий